از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید – تور هند

: اگر تا به حال به رم سفر کرده باشید می‌دانید که این شهر در نوعی آشفتگی سازمان یافته به سر می‌برد و مجموعه قوانین ناگفته خودش را دارد

زیبایی رم به این است که دوران باستان و مدرن را به معنای واقعی در مقابل هم مشاهده کنید. از جنبه معاصر شهر مثل موزه MAXXI که توسط زا‌ها حدید طراحی شده و گالری‌های مونتی دیدن کنید یا پیاده شوید و در خیابان‌های شهر از تورهای هنر خیابانی بازدید کنید.

از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید 

از موزه‌ واتیکان صرف نظر کنید

هتل دور از ایستگاه مترو رزرو نکنید.

اگر نمی‌توانید سحر بیدار شوید تا با هجوم جمعیت روبرو نشوید از دیدن این موزه صرف نظر کنید و به جای آن به موزه‌های کاپیتولین و گابریلا بورگس بروید. در اولی با مجسمه‌های مرمری باستانی، مجسمه‌های برنینی، نقاشی هایی مثل کارواجیو و منظره بی نظیر فروم‌های رومی روبرو می‌شوید. دومی یکی از موزه هایی است که حتما باید بروید تا شاهکارهای کانوا، رافائل، بلینی و تیتان را ببینید. سپس در باغ‌های این موزه قدم بزنید، یک قایق تفریحی بگیرید و از ماکت تئاتر گلوب لندن دیدن کنید.

از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید
 
بعد از صبحانه کاپوچینو سفارش ندهید و هرگز لته سفارش ندهید
به رستوران‌های ایتالیایی معتبر و ارزان بروید و خوردن مشهورترین میان وعده‌های خیابانی روم Supplì را فراموش نکنید. یک توپ برنجی سوخاری پوشیده شده با موتزارلا.

از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید 

: اگر تا به حال به رم سفر کرده باشید می‌دانید که این شهر در نوعی آشفتگی سازمان یافته به سر می‌برد و مجموعه قوانین ناگفته خودش را دارد. برای اینکه سفر خوبی به این شهر داشته باشید لازم است مثل رومی‌ها عمل کنید و ما اشتباهاتی که ممکن است انجام دهید را یادآوری می‌کنیم تا از آن‌ها اجتناب کنید.

مرکز تاریخی رم نسبتا جمع و جور است، اما کل شهر بزرگ است و شما نمی‌خواهید پس از ساعت‌ها سفر با اتوبوس و تاکسی در شب و هزینه و شلوغی یک ساعت پیاده روی کنید. محله‌ای که می‌خواهید در آن بمانید را مشخص کنید و همان جا یک هتل پیدا کنید.

از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید 
از باسیلیکای سنت پیتر صرف نظر کنید
ایتالیایی‌ها مشهورند که بهترین کافه‌های جهان را دارند، بنابراین بهتر است باور کنید که آن‌ها قوانین ناگفته‌ای برای چگونگی و زمان سفارش دارند. صبحانه در ایتالیا معمولا به معنی یک کاپوچینو و یک شیرینی است و این تن‌ها زمان روز است که نوشیدن کاپوچینو قابل قبول است. بعد از آن می‌توانید یک اسپرسو یا قهوه ماکیاتو سفارش دهید. در ضمن هیچوقت لته سفارش ندهید لته در زبان ایتالیایی به معنای شیر است.

از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید
به دام رستوران‌های گردشگری پارتنون و پیازا ناونا نیفتید

مطمئنا شما می‌توانید در یک صف طولانی منتظر بمانید تا آثار شگفت انگیز میکلانژ و برنینی را ببینید، اما رم بیش از ۹۰۰ کلیسا پر از آثار ارزشمند پنهان دارد مانند نقاشی‌های قرون وسطایی، موزاییک کاری‌های پیچیده و دخمه‌های زیرزمینی. برای اینکه به عمق معماری قرون وسطی بروید از سن جوانی در لاترانو، اسکالا سانتا و باسیلیکای سن کلمنت دیدن کنید که با نام کلیسای لازانیا نیز شناخته می‌شود، زیرا از سه لایه تشکیل شده است.

 از این اشتباهات در سفر به رم اجتناب کنید

فکر نکنید که رم تماما یک شهر تاریخی باستانی است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *