کودکان باستان شناس در کاخ نیاوران – تور هند

کارگاه آموزش خلاق باستان شناسی برای کودکان در گروه های سنی 6 تا 12 سال در مجموعه فرهنگی تاریخی #نیاوران آغاز به کار کرد
به گفته ی او این کارگاه آموزشی به یاد دکتر عزت اله نگهبان و دکتر باقر آیت اله زاده شیرازی که نقش بسیار مهمی در حفاظت میراث فرهنگی، تحولات مدرن نهادهای اداری میراث فرهنگی و باستان شناسی و جلوگیری از قاچاق اشیاء تور قشم زمینی باستانی داشتند، برگزار می شود و در پایان این دوره نیز نمایشگاهی از آثار کودکان در محل موزه برپا می شود.

وی در ادامه با بیان این که باستان شناسی به صورت مستقیم تجربه های حسی و تخیل کودک را درگیر کرده و باعث پرورش مهارت های عملی و رفتاری آن ها می شود، گفت: مفاد کارگاه های آموزشی این دوره شامل آشنایی کودکان با دوران پارینه سنگی و نوسنگی در ایران، شناخت انسان و هویت اجتماعی، شبیه سازی تور هوایی کیش باستان شناسی زیر آب، آشنایی با تجارت و کشاورزی باستانی، شناخت نقاشان ابتدایی، لایه نگاری تپه های باستانی، سیر اندیشه و خط در ایران، شناخت ایران باستان، چگونگی ساخت موزه با استفاده از روش های قصه گویی خلاق، نمایش، فیلم، عکس، انیمیشن، ساخت کولاژ، کاردستی، نقاشی و کار با ابزار است.

سید رحمت اله رئوف حنان درباره ی برگزاری این کارگاه آموزشی اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از وظایف تور ارزان بانکوک و اهداف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امکان سنجی توانایی میراث فرهنگی در تحقق توسعه پایدار با تمرکز بر آموزش کودکان است، این کارگاه آموزشی با هدف آموزش غیرمستقیم باستان شناسی به منظور ایجاد دغدغه حفظ و نگهبانی میراث فرهنگی در کودکان و به رسمیت شناختن نقش آموزش عمومی در تحول دانش عمومی نسبت به حفاظت از میراث فرهنگی برپا شده است.

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تور فرانسه – تاریخی نیاوران، سومین کارگاه آموزش خلاق باستان شناسی برای کودکان در 12 جلسه و برای گروه های سنی 6 تا 12 سال در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 16:00 تا 18:30 تا تاریخ 26 شهریور در مجموعه فرهنگی نیاوران برپا می شود. این کارگاه در سال های گذشته و به خصوص در هفته میراث فرهنگی و تعطیلات تابستان به صورت سالانه برگزار می شود.

کارگاه تور ارزان هند آموزش خلاق باستان شناسی برای کودکان در گروه های سنی 6 تا 12 سال در مجموعه فرهنگی تاریخی #نیاوران آغاز به کار کرد.

“مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *