۶ جاده کشور تا اطلاع ثانوی مسدود است + گاو بالدار موصل از لندن سر درآورد – تور هند

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا جاده‌های مسدود کشور را اعلام کرد.

سرهنگ نادر رحمانی با بیان اینکه ۶ جاده کشور تا اطلاع ثانوی مسدود است، گفت: جاده اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان مسدود است
سرهنگ نادر رحمانی با بیان اینکه ۶ جاده کشور تا اطلاع ثانوی مسدود است، گفت: جاده اولنگ-شاهرود در استان های گلستان و سمنان مسدود است.

– جاده فرعی گنجنامه-تویسرکان در استان همدان

وی دیگر محورهای مسدود را به شرح زیر اعلام کرد:

– جاده دیزین-شمشک در استان های تهران و البرز

– استان خوزستان محور شوش -فتح المبین به علت طغیان رودخانه و تخریب پل

– استان ایلام محور دره شهر -پلدختر محدوده واریانات چشمه شیرین)به علت ریزش کوه مسدود شد و مسیر جایگزین جاده قدیم چشمه شیرین است

خبرگزاری مهر: رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا جاده‌های مسدود کشور را اعلام کرد.

– جاده پونل به خلخال در استان های گیلان به علت ریزش کوه مسدود شد

——————-

گاو بالدار آشوری (لاماسو) که تروریست های داعش سال 2015 در موصل آن را بعنوان نماد شرک و بت پرستی ویران کردند، بتازگی و در لباسی نو سر از مرکز لندن درآورده است
این مجسمه با قوطی های خالی مواد غذائی توسط یک هنرمند آمریکایی ساخته شده است که مادرش از اتباع عراقی است و در دهه چهل قرن پیشین میلادی از کشورش مهاجرت کرد.

رسانه های عراقی روز پنجشنبه تصاویری منتشر کردند که نشان می دهد طی یک مراسم در لندن، تندیسی از این اثر باستانی در مرکز شهر لندن نصب شده است.

گاو بالدار آشوری (لاماسو) که تروریست های داعش سال 2015 در موصل آن را بعنوان نماد شرک و بت پرستی ویران کردند، بتازگی و در لباسی نو سر از مرکز لندن درآورده است.

گفتنی است یکی از اقدامات اصلی گروه تروریستی داعش پس از اشغال شهرها و مناطق عراق و سوریه از سال 2014 به این سو، تخریب آثار تاریخی و باستانی گاه با قدمت چند هزار ساله بعنوان نماد شرک و بت پرستی بوده است. 

گاو بالدار یا لاماسو (Lamassu) در اساطیر کهن یکی از خدایگان محافظ است که معمولا با گاو نر، بدن شیر، بال عقاب و سر انسان نشان داده شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *